Mozaika iš akmens / vientisos akmens grindys unikaliam interjerui

Grindys yra labai svarbi viso namo architektūros dalis. Išklojus grindis iš patikimų medžiagų ir estetišku dizainu, jos suteiks pakilią nuotaiką bei nuostabų jūsų būsto vaizdą. Senovėje grindys buvo klojamos tik iš betono ir cemento, tačiau šiuolaikinių namų statybai žmonės renkasi inovatyvų, dekoratyvų bei spalvingą dizaino pasirinkimą, apjungiantį įvairius dekoracinių technikų šablonus. Technika, kuria apjungiami nedideli įvairių spalvų akmenys norint suteikti estetišką ir dekoratyvią išvaizdą įvairių patalpų grindims bei sienoms, vadinama indiška mozaika. Ji gali būti kuriama iš natūralių atrinktų akmenų, tokių kaip smiltainis, skalūnas, kalkakmenis ar marmuras. Dėl natūralaus šių akmenų tvirtumo ir grublėtų kraštų, mozaikos dizainas pasižymi ypatingu neslystamumu, todėl jis plačiai taikomas virtuvėse, voniose bei kitose erdvėse, kur neslydus paviršius yra itin pageidautinas.

Mozaikose naudojami įvairių spalvų ir atspalvių akmenys, todėl juos galima naudoti kuriant pačius įvairiausius ir unikaliausius dizainus. Naudojant įvairių atspalvių akmenis grindų mozaikai kurti, galima suteikti grindims unikalumo. Indiška mozaika būna dviejų rūšių – pietų Indijos mozaika bei šiaurės Indijos mozaika. Sienoms žavesio suteiksite, jei tokias mozaikų rūšis panaudosite židiniams, virtuvėms, prausimosi erdvėms dekoruoti ir panašiai. Kūrybingas architektas, pasitelkdamas skirtingų spalvų mozaikos akmenis, mozaikoje gali sukurti įvairių augalų ir netgi gyvūnų paveikslus (pavyzdžiui grindų mozaikose).

Kuriant akmens grindų mozaikos dizainą, dažniausiai naudojamos dvi technikos – tiesioginė bei netiesioginė. Naudodami tiesioginį metodą, suteiksite savo namui didesnę interjero dizaino vertę. Jis apima ypatingą mažų spalvingų akmenėlių išdėstymą paviršiuose bei suteikia ypatingo žavesio trimačiams objektams. Nešiojami objektai, tokie kaip vazos bei vazonai gali būti dekoruojami būtent šia technika. Netiesioginiu metodu dažniausiai dekoruojami dideli paviršiai, tokie kaip sienos, grindys ar lubos, mažus mozaikos akmenėlius išdėstant tam tikra tvarka. Šia technika išgrįsti paviršiai ne tik žaviai atrodys, bet ir tarnaus metų metus: mozaikos yra itin ilgaamžės. Pasinaudojant mozaikos technika įvairių pastatų lubose galima iškloti norimus simbolius ar žodžius.

Mūsų akmens mozaikos kūrimo srities profesionalas, dirbantis kartu su architektu, gali jums padėti sukurti naują ir šiuolaikišką grindų dizainą. Jis ne tik už patrauklią kainą atliks pageidaujamus darbusbet ir duos jums kūrybiškų patarimų, kaip mozaikoje atspindėti norimą gyvūną, augalą ar kitą paveikslą ir kaip sukurti unikalią erdvę. Visos indiškos mozaikos rūšys gali praturtinti ir lauko aplinką: jei panaudosite šią techniką grindžiant takelius, atrodys, lyg jie nugrįsti specialiai svečiams ateiti jūsų namus. Jei takelio akmenų atspalvis skirsis nuo kitų aplinkoje naudojamų akmenų, šis efektas bus dar stipresnis.


Pietų Indijos mozaikos

Juodosios ir Indiškos rudenio mozaikos grindų dizainas apima smulkius panašios formos bei spalvos natūralaus dydžio akmenis, kurie kuriant paviršius suteikia unikalumo bei ilgaamžiškumo. Pietų Indijoje dauguma viduriniosios klasės šeimų naudoja mozaikos dizaino grindinį, nes jis yra patvarus, lengvai grindžiamas bei prižiūrimas. Paprastosios indiškos mozaikos dizainas yra puikus būdas norint sukurti neslystantį ir ilgaamžišką paviršių. Daugumą sudėtingų pietų Indijos mozaikų galima aptikti pietų Indijoje – architektai dažnai naudoja šią techniką dekoruodami bei gražindami rekreacinius pastatus, didžiulius biurus ir viešbučius. Mozaikos dizainas taip pat puikiai tinka šventykloms ir bažnyčioms, nes naudojant šią techniką galima perteikti įvairias religines žinutes menine forma, o tai ne tik traukia akį, bet ir yra lengvai suprantama.

Pietų Indijos gyventojai mėgsta suteikti grindims rėmus, kartu tai erdvei suteikiant užbaigtumo jausmą bei apsaugant kraštus nuo dulkių kaupimosi ir nepalankių sąlygų. Rėmų dizainai iš mozaikų akmenų puikiai tinka norint pridėti interjerui daugiau elegancijos. Kai kurie žmonės mėgsta virtuvėje esančius paviršius padengti mozaika, taip apsaugant sieną nuo susidėvėjimo ilgainiui ją valant vandeniu, apsisaugoti nuo dulkių kaupimosi. Mozaika suteikia paviršiams vientisą bei lygią apdailą, todėl juos lengva valyti bei prižiūrėti. Būtent dėl to mozaika dažnai naudojama paviršiams prie praustuvių, vonios kambario sienoms ir grindims.

Nors mozaika dažnai naudojama grindims dekoruoti, ši technika puikiai tinka ir valgomiesiems paviršiams bei virtuvės sienoms pagražinti, ypač jei turite ornamentais papuošus indus – tai suteiks dar didesnį prabangos jausmą jūsų virtuvei. Mozaikoje naudojami akmenys gali būti išdėlioti taip, kad sienose ar grindyse matytųsi įvairūs gyvūnai, pavyzdžiui, šunys, katės, paukščiai ar vabzdžiai – tai labai tinka dekoruojant vaiko kambarį. Jūsų architektas taip pat gali padėti sukurti gėlių ar sodų atvaizdus mozaikoje, erdvei suteikiant dar daugiau grožio. Šie ir panašūs ornamentai grindų mozaikoje leis jums ir jūsų svečiams pasijusti stebinamai maloniai vos įžengus į kambarį.

Norint namams suteikti dar daugiau elegancijos, patartina augalus laikyti ornamentais papuoštose vazose bei vazonuose. Argi ne puiku būtų padėti ornamentais papuoštą vazą mozaikoje išdėlioto spalvingų akmenėlių apskritimo centre? Daugumoje namų yra atsisakoma turėti keletą kilimų bei naudoti dulkių siurblį, nes šie daiktai dažnai tampa įvairių su kvėpavimu susijusių ligų priežastimi. Puikus sprendimas – sukurti į kilimą panašų dizainą mozaikoje. Jis ne tik puikiai atrodys, bet ir leis jums susilaukti daug pagyrų iš svečių.


Šiaurės Indijos mozaikos

Rėmų dizaino mozaika pastaruoju metu greitai populiarėja, nes tai ne tik paprastas, bet ir ekonomiškas grindų klojimo būdas. Šiame spalvingame ir akį traukiančiame mozaikos dizaine dažnai naudojami maži paprasti akmenėliai, plytelės ar kriauklelės, pritvirtintos prie lipnaus paviršiaus. Šia technika sukurtos grindys suteiks jūsų interjerui nepaprasto patrauklumo. Be to, ši technika dažnai taikoma virtuvių bei vonios kambarių sienoms, suteikiant interjerui užbaigtumo bei apsaugant sienas nuo dėmių bei dulkių kaupimosi. Dauguma rėmų dizaino mozaikoje naudojamų akmenėlių gaminami iš natūralių akmenų, tokių kaip kalkakmenis, skalūnas, smiltainis armarmuras. Dėl grublėtų kraštų bei natūraliai grublėto paviršiaus, šios medžiagos padės sukurti neslystantį grindų paviršių įvairiose erdvėse, pavyzdžiui vonios kambaryje.

Indija – vieninga kontrastų šalis. Čia gyvena skirtingų klasių, religijų bei pomėgių žmonės. Architektūriniai Indijos gyventojų sprendimai taip pat skiriasi priklausomai nuo jų kultūrinio fono. Kalbant apie mozaikų dizainus, šiaurės Indijos bei pietų Indijos dizainų pasirinkimai stipriai skiriasi. Dažniausiai šiaurės Indijoje aptinkamas sidabrinio spindesio eglutės dizainas, kuriame stačiakampiai kontrastiškų spalvų akmenys sudedami eglute. Šia technika galima kloti ne tik vidaus, bet ir lauko sienas. Kitas šiaurės Indijoje dažnai pasitaikantis stilius yra netvarkingas suakmenėjusios, išdžiūvusios mėtos dizainas, kuriame smulkūs stačiakampiai akmens gabalėliai sudedami kubeliais. Dažniausiai naudojami skirtingų atspalvių akmenys, siekiant nubrėžti aiškią liniją grindyse. Taip pat gali būti naudojami ir šešiakampiai akmenėliai tikmedžio debesų ornamentams sukurti. Siekiant sukurti unikalų šiuolaikišką dizainą, galima akmenėlius dėlioti bet kokia tvarka. Tik nuo jūsų ir jūsų architekto priklauso, kokį unikalų grindų dizainą susikursite.

Pastaruoju metu dažnai grindų ornamentikoje atsispindi gyvūnų bei augalų motyvai. Toks piešinys kambario viduryje labai traukia akį, o ant jo galima pastatyti dekoratyvines gėles, vazas, ornamentais papuoštus objektus bei stalelius, suteikiant erdvei dar daugiau grožio. Indiškos mozaikos dizainas gali būti naudojamas atskirti naujas klojamas grindis nuo anksčiau išklotų plytelėmis ar granitu, pabrėžiant dviejų skirtingų erdvių ribas. Jis taip pat puikiai tiks lauko takeliams, jei naudosite skirtingų atspalvių ir struktūrų akmenis. Susisiekite su mumis ir mes jums padėsime rasti labiausiai jūsų namams tinkantį Indiškos mozaikos dizainą, o Regatta Exports akmens tiekėjai pasirūpins tam reikalingų medžiagų pristatymu mūsų adresu.