rankų darbo marmurinės PAVĖSINĖS

Pavėsinės, rotondos

Mūsų siūlomos rankų darbo marmurinės pavėsinės gaminamos specialiai pagal jūsų pageidavimus ar brėžinius. Naudojamos medžiagos gali būti įvairių spalvų marmuras, smiltainis, granitas, kalkakmenis bei kitų rūšių akmuo. Šias pavėsines gamina kvalifikuoti rankų darbo meistrai.

Pavėsinės yra į prieangį panašūs atskiri statiniai, dažniausiai statomi viešuose parkuose, zoologijos soduose ar privačiose erdvėse. Šios pagrindinės sodų ar lauko erdvių kompozicijos siekia senovės egiptiečių laikus ir atlieka pastogės nuo saulės funkciją, ir yra puiki vieta iškyloms ar poilsiui gamtoje. Gerai pastatyta pavėsinė, apsupta puikaus gamtovaizdžio, gali pakelti turtinės nuosavybės vertę. Akmeninės pavėsinės yra pagrindinis lauko erdvių akcentas.

Istorija
Pavėsinės buvo statomos jau 3000 m. pr. Kr. ir randamos senovės Egipto aukštuomenės soduose. Jos taip pat aptinkamos ir senovės Romos, Persijos, Japonijos ir Kinijos kultūrose. Ankstyvosios pavėsinės buvo statomos iš akmens bei medžio, kartais buvo naudojami ir netašyti rąstai. Jos labai paplito Amerikoje XIX amžiaus viduryje, atsiradus viduriniajai klasei. Nuo to laiko jų populiarumas vis auga.

Konstrukcija
Pavėsinių statybai gali būti naudojami įvairūs akmenys. Marmuras yra vienas populiariausių sprendimų, tačiau jis taip pat vienas brangiausiųjų akmenų. Taip pat naudojamas granitas, kalkakmenis bei smiltainis. Visos šios medžiagos yra atsparios oro sąlygoms bei tinka įvairiam klimatui. Pavėsinių grindys gali būti pačių įvairiausių formų, nuo kurių priklausys visas statinio dizainas. Aštuonkampis bei šešiakampis pagrindas suteikia pavėsinei apskritumo, tačiau stačiakampis ar kvadratas taip pat puikus pasirinkimas.

Variacijos
Be formos, pavėsinės dizaine yra ir kitų pasirinkimo variacijų. Akmeninės pavėsinės atrodo didingai tiek su stogu, tiek be jo. Stogą galima pagaminti iš geležies lakštų ar tos pačios rūšies akmens, koks yra ir visas statinys. Taip pat galima stogo vietoje įrengti pergolę – sukryžiuotų rąstų, pritvirtintų ant kolonų viršaus, konstrukciją. Ji apsodinama vijokliais ar kitokia lapija, taip sukuriant natūralų stogą.

Aplinka
Akmeninei pavėsinei tinka bet kokia lauko aplinka. Net jei turite mažą kiemą, jums galime parinkti tinkamą pavėsinę. Šie statiniai gali būti tiek maži dekoratyviniai objektai, tiek dideli lauko būstai. Pavėsines geriausia statyti prie nedidelio vandens telkinio, po medžiu, krūmynų apsuptyje, sodo pakraštyje arba net jo centre. Akmeninė pavėsinė suteiks jūsų sodui paslaptingumo arba tiesiog bus didingas dėmesį traukiantis objektas.