Natūralaus akmens židiniai ir akmens apdaila židiniams

Akmens židinių istorija siekia XVI a., kai buvo pradėtos statyti akmeninės sienos ir jose įrengiami židiniai. Nuo seniausių laikų židinys laikomas pagrindiniu šilumos šaltiniu. Ilgainiui specialios paskirties objektas tapo klasikinio meno objektu: taigi židiniai nuo pat Viktorijos laikų, kuomet buvo pradėti rengti ne tik kaip šilumos, bet kaip interjero elegancijos išraiška, labai išpopuliarėjo.

Židinių dizainas varijuoja nuo tradiciškai raižyto akmeninio iki šiuolaikinio, nuo antikinių piešinių iki abstrakcijų. Židinio dekoracijos kaina priklauso nuo pageidaujamo stiliaus ir akmens raižinio sudėtingumo. Žinoma, kainą lemia ir pasirinktas akmuo.

Židinys – neatsiejama Europos ir Amerikos namų interjero dalis. Jo atsiradimą tam tikruose kraštuose lėmė ypatingai šaltos klimato sąlygos, tačiau šiomis dienomis židiniai statomi ir šiltuose kraštuose siekiant pagražinti namų aplinką ir pabrėžti jų etniškumą.

Akmeniniai židiniai vieni patvariausių. Žemiau pateiktas sąrašas akmens rūšių, iš kurių gali būti gaminami židiniai, taip pat nurodyti paviršiaus raižiniai bei pateikiama keleto židinių pavyzdžių nuotraukų galerija.